TEL: 0 (216) 550 86 00 | FAX : 0 (216) 550 86 02


Penetrasyon Testleri

Bilgi Teknolojilerinin her geçen gün hızla gelişmesi ve bilgiye erişimin kolaylaşması, bilgilerinizin güvenliğini de o denli önemli kılmaktadır.

Uygulamanızda, dış ya da iç ağınızda erişime açtığınız bilgilerin dışında her son kullanıcının erişim izninin olmadığı kritik ve gizli bilgilerin güvenliğini sağlamak, Bilgi Teknolojilerinin geliştikçe aldığı kompleks yapı sebebiyle gittikçe zorlaşmaktadır. Bu sebeplere istinaden bilgilerinizi sakladığınız ağ ya da web ortamlarının, saldırgan gibi düşünüp hareket eden kişilerce periyodik olarak test ettirmeniz, uygulamanızdaki katmanlı güvenlik anlayışınızı güçlendirecek ve her test sonucunda bilgilerinizi daha da güvenli kılacaktır.

Penetrasyon testleri, sistemlere hem güvenlik uzmanı gibi yaklaşan hem de saldırgan gibi düşünen kişilerce kontrollü olarak gerçekleştirilen gerçek zamanlı bir saldırı simülasyonudur. Gerçekleştirilen penetrasyon testleri sonucunda uygulamanıza gelebilecek bir saldırı durumunda uygulamanızın durumunu görebilir, tespit edilen ve raporlanan güvenlik açıklıklarını gidererek sisteminizi daha güvenli kılabilirsiniz.

  • Penetrayon Testi Çeşitleri
    • Network Penetrasyon Testi
    • Web Uygulama Penetrasyon Testi
    • Wireless Penetrasyon Testi
  • Opsiyonel Seçenekler

Zafiyet Tarama

IT altyapınızdaki istemci, sunucu, uygulamalar ve aktif ağ cihazları üzerinde şimdiye kadar keşfedilen güvenlik zafiyetlerinden hangilerinin var olduğunu tespit etmek için gerçekleştirilen bir güvenlik taramasıdır.MT Teknoloji Network / Uygulama Penetrasyon Testi hizmeti kapsamında gerçekleştirilen bu tarama işleminde hem açık kaynak kodlu yazılımlar hem de endüstride kendini ispatlamış lisanslı yazılımlar kullanılır.

Konfigurasyon İncelemesi

MT Teknoloji Network / Uygulama / Wireless Penetrasyon Testi servisleri içindeki opsiyonel adımlardan birisi de konfigürasyon incelemesidir. Konfigürasyon incelemesi kapsamında görev kritik sunucularınızın, aktif ağ cihazlarınızın (switch, router, firewall, ips vb.), web tabanlı uygulamalarınızın ve istemci bilgisayarlarınızın genel kabul görmüş güvenlik kriterlerine uygunluğu MT Teknoloji güvenlik uzmanları tarafından, bu cihazlar üzerindeki tanımlar ve ayarlamalar gözden geçirilerek gerçekleştirilir. Bu çalışmada MT Teknoloji güvenlik uzmanları hiç bir şekilde konsol erişimlerini kendileri gerçekleştirmez, şirketinizin IT departamınındaki yetkili kişiler eşliğinde konfigürasyon gözden geçirmesi gerçekleştirilir.


E-Bülten Kayıt