TEL: 0 (216) 550 86 00 | FAX : 0 (216) 550 86 02


Microsoft Güvenlik Ürünleri Danışmanlık Hizmetleri

MT Bilişim'in Microsoft Güvenlik Ürünleri Danışmanlık hizmetleri kapsamında, mevcut altyapınız incelenerek, ihtiyaç analizleri yapılır. Deneyimli, konusunda uzman güvenlik danışmanları tarafından ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize yönelik en uygun çözümler belirlenerek, projelendirilir.

MT Bilişim'in, mevcut risklerinizi en alt seviyeye indirebilmek için tasarladığı güvenlik projelerinizi, yasal uyumluluk çerçevesinde hayata geçirebilmek amacıyla kurulum, uygulama ve destek aşamalarında da sizlere uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

MT Bilişim'in, işletim sistemleri, sunucu uygulamaları ve uç noktalar için kapsamlı güvenlik çözümleri sunan Microsoft Forefront ürün ailesi için sunduğu danışmanlık hizmetleri ile uçtan uca güvenlik sağlamanıza destek olmaktadır.

Forefront Protection Suite:

 • Güvenli Uç Nokta
  • Forefront Client Security: Kurumsal masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ve sunucu işletim sistemleri için yönetimi ve kullanımı kolay birleştirilmiş virüs ve casus yazılım koruması sağlar.
  • Forefront Threat Management Gateway (TMG) Web Protection Service: ISA 2006'nın yeni nesil versiyonu olan TMG; URL Filtering, Web Antivirus, Intrusion Prevention gibi birçok yeni özellikle geliştirilmiş web güvenlik servisleri bütünüdür.
 • Güvenli Mesajlaşma
  • Forefront Protection 2010 for Exchange Server: Endüstrinin önde gelen güvenlik şirketlerinden çıkan birden fazla tarama motorunu tek ortamda entegre ederek, verimli ve yüksek performanslı şekilde tarama ile şirketlerin Exchange mesajlaşma ortamlarını virüslerden, solucanlardan ve istenmeyen e-postalardan korumalarına yardımcı olur.
  • Forefront Online Protection for Exchange Server: Mail trafiğinin spam, phishing scam, virus, worm ve spyware gibi içeriklere karşı korunmasını sağlayan filtreleme servisidir.
  • Forefront Security for Office Communications Server: Anlık mesajlaşma görüşmelerini ve dosyalarını, içerik ve virüs taramasından geçirerek güvenli bir OCS altyapısı oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Güvenli İşbirliği
  • Forefront Security for Sharepoint: Microsoft Office Sharepoint kütüphanelerini, zararlı yazılım veya uygunsuz içerik barındıran dokümanlardan korumaya yardımcı olur.

Forefront Unified Access Gateway 2010: Kurum içi kaynaklara ve bütün iş uygulamalarına güvenli bir şekilde uzaktan erişimi sağlamaktadır.

Microsoft Infrastructure Optimization Danışmanlık Hizmetleri:

MT Teknoloji'nin yetkin ve deneyimli danışmanları tarafından, Microsoft Altyapı Optimizasyonu (Infrastructure Optimizasyonu -IO) modellerine uygun şekilde yapılacak altyapı inceleme ve ihtiyaç analizi çalışmalarını içeren kapsamlı danışmanlık hizmetleri ile Microsoft ürünlerini daha etkin bir şekilde konumlandırarak, Bilgi Teknolojileri yatırımlarının katma değerinin kısa sürede alınması sağlanmaktadır.


E-Bülten Kayıt