TEL: 0 (216) 550 86 00 | FAX : 0 (216) 550 86 02


Fortinet Ürünleri Danışmanlık Hizmetleri

MT Teknoloji'nun sunduğu Fortinet Ürünleri Danışmanlık hizmetleri kapsamında, mevcut altyapınız incelenerek, ihtiyaç analizleri yapılır. Deneyimli, konusunda uzman güvenlik danışmanları tarafından ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize yönelik en uygun çözümler belirlenerek, projelendirilir.

MT Teknoloji, mevcut risklerinizi en alt seviyeye indirebilmek için tasarladığı güvenlik projelerinizi, yasal uyumluluk çerçevesinde hayata geçirebilmek amacıyla kurulum, uygulama ve destek aşamalarında da sizlere uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

MT Teknoloji, Fortinet'in sunduğu güvenlik çözümlerinden FortiGate, FortiAnalyzer, FortiMail, FortiManager, FortiDB, FortiWeb ve FortiClient ürün aileleri için danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

  • FortiGate Güvenlik Sistemi: Amaca göre tasarlanmış bütünleşik ağ güvenlik sistemleri olarak tasarlanmış Fortigate cihazları; Firewall, VPN, IPS, Antivirus, Antispam, Web Filtering, DLP gibi birçok fonksiyonu aynı cihaz üzerinde sağlamaktadır.
  • FortiAnalyzer: Fortinet cihazları için merkezi loglama, raporlama, karantina ve içerik arşiv çözümüdür. Ağ olayı korelasyonu özelliğiyle ağ üzerindeki güvenlik olaylarını daha hızlı teşhis etme ve reaksiyon gösterme imkanı sağlar. Entegre güvenlik açığı tarayıcısı ile sunucu ve masaüstü bilgisayarları üzerindeki açıkları belirleyerek, zayıf noktaları gösteren raporlar üretir.
  • FortiMail: Spamlere ve zararlı içeriklere karşı savunma sağlamak amacıyla tasarlanmış e-mail güvenlik çözümüdür. Loglama ve kapsamlı raporlama özelliklerine ek olarak e-mail arşivleme kabiliyetine de sahiptir.
  • FortiManager: Fortinet cihazları için tasarlanmış merkezi yönetim sistemidir. Birkaç adetten binlerce adete kadar cihazın tek bir merkezden yönetilmesini sağlar.
  • FortiDB: Güvenlik politika uyumluluğu için veritabanı güçlendirmesi ve raporlama imkanı sağlar. Kural uyumu ve veri tabanlarına ilişkin güvenlik açığı sorgulamalarını içeren, merkezi yönetilen ve kurum ölçeğinde veritabanı güçlendirme özelliklerini sunar.
  • FortiWeb: Web uygulamalarını, veritabanlarını ve aralarında iletilen bilgiyi korumayı, dengede tutmayı ve hızlandırmayı sağlayan bir web güvenliği cihazıdır.
  • FortiClient: PC ve laptoplar için tasarlanmış kişisel Firewall, VPN, Web filtreleme, Antivirüs/Antispyware, Antispam özelliklerini içeren uç nokta güvenlik yazılımıdır.

E-Bülten Kayıt